Víno Vajnory

In vino veritas

Vajnory patria stáročia ku krajom s vynikajúcim vínom, o čom svedčí aj písomný záznam z roku 1208, kedy bola obec nazývaná „Zeuleus“, čiže Vinné.

V súčasnosti družstvo znížilo výmeru obhospodarovaných viníc z pôvodných 150 ha na 30ha, rozprestierajúcich sa na juhovýchodných svahoch malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Časť vzala diaľničná spoločnosť a časť viníc sme vrátili do užívania vlastníkom. Ide o rozhodnutie vynútené situáciou na trhu s vínom a najmä so zhodnocovaním úrody z vinohradov. Starostlivosť o vinohrady je náročná na ručnú prácu a výťažok z predaja hrozna, šťavy alebo vína nekryje ani náklady na prácu. Celkom nepokryté zostávajú náklady na chémiu a stroje.

Naše preslávené vajnorské vína vyrábame výhradne z hrozna dopestovaného v našich vinohradoch. Z bielych odrôd pestujeme Rulandské biele, Rulandské šedé, Rizling Rýnsky, Rizling vlašský, Fetasca regala, Sauvignon, Tramín červený, Müller Thurgau,  Chardonnay, Muškát Ottonel či Irsai Oliver. Z modrých odrôd sú to Frankovka modrá, Cabernet Sauvignon, Alibernet, Rulandské modré, a Syrah.

Ročná produkcia vína dosahuje v priemere 150 000 litrov vína, čím sa zaraďujeme k popredným výrobcom na území Slovenska.

Milovníci vína  môžu ochutnať výbornú chuť našich vín v našej novej Vinotéke, zakúpiť si ich môžu v podnikových predajniach, alebo okoštovať zlatistý či červený mok priamo v našej vínnej pivnici.

                  Radi pre Vás pripravíme riadené ochutnávky, rodinné, či firemné oslavy.

                                        Pošlite nám svoj nápad, my ho zrealizujeme.

Láhve na víno

VÝPREDAJ VÍNA

PRED KAMPAŇOU

Pred zberom novej úrody sme zaradili viaceré naše špičkové vína do akcie:

Sauvignon 2018 .... 4,80€

Iršai Oliver 2019....6,00€

Šyrák 2019...................6,00€

Cabernet Saugvinon rosé 2018...4,80€

Tramín červený 2018........4,80€

Frankovka 2019.......3,00€

Rizling vlašský 2018 ........2,70€

 

Naďalej platí ponuka sudového vína 2018 v cene 0,96€!

Platí od 6.7.2020 do vypredania zásob

© 2019 time2restart