top of page

Víno Vajnory

In vino veritas

Vajnory patria stáročia ku krajom s vynikajúcim vínom, o čom svedčí aj písomný záznam z roku 1208, kedy bola obec nazývaná „Zeuleus“, čiže Vinné.

V súčasnosti družstvo znížilo výmeru obhospodarovaných viníc z pôvodných 150 ha na 30ha, rozprestierajúcich sa na juhovýchodných svahoch malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Časť vzala diaľničná spoločnosť a časť viníc sme vrátili do užívania vlastníkom. Ide o rozhodnutie vynútené situáciou na trhu s vínom a najmä so zhodnocovaním úrody z vinohradov. Starostlivosť o vinohrady je náročná na ručnú prácu a výťažok z predaja hrozna, šťavy alebo vína nekryje ani náklady na prácu. Celkom nepokryté zostávajú náklady na chémiu a stroje.

Naše preslávené vajnorské vína vyrábame výhradne z hrozna dopestovaného v našich vinohradoch. Z bielych odrôd pestujeme Rulandské biele, Rulandské šedé, Rizling Rýnsky, Rizling vlašský, Fetasca regala, Sauvignon, Tramín červený, Müller Thurgau,  Chardonnay, Muškát Ottonel či Irsai Oliver. Z modrých odrôd sú to Frankovka modrá, Cabernet Sauvignon, Alibernet,  a Syrah.

Ročná produkcia vína dosahuje v priemere 150 000 litrov vína, čím sa zaraďujeme k popredným výrobcom na území Slovenska.

Milovníci vína  môžu ochutnať výbornú chuť našich vín v našej novej Vinotéke, zakúpiť si ich môžu v podnikových predajniach, alebo okoštovať zlatistý či červený mok priamo v našej vínnej pivnici.

                  Radi pre Vás pripravíme riadené ochutnávky, rodinné, či firemné oslavy.

                                        Pošlite nám svoj nápad, my ho zrealizujeme.

bottom of page