top of page

Víno Vajnory

Víno Vajnory je súčasťou dlhoročnej histórie vinohradníctva a vinárstva vo Vajnoroch, ktoré už stáročia patrí ku krajom s vynikajúcim vínom.

Našou prioritou je výroba toho najlepšieho vína z ručne zberaného hrozna, dopestovaného a dozretého výhradne vo vlastných vinohradoch, rozprestierajúcich sa na slnečných juhovýchodných svahoch malokarpatskej vinohradníckej oblasti.

Unikátny charakter miesta, v ktorom sa hrozno urodilo, vhodné tradičné odrody, šetrný zber počas optimálnej zrelosti, moderné technológie spracovania, a hlavne cit a láska k vinárstvu  sú základmi,  z ktorých vznikajú výnimočné a  obľúbené kvalitné vína, oceňované nielen spokojnými zákazníkmi, ale aj odborníkmi výstav na celom Slovensku. S rešpektom k tradícii a úprimnou snahou priniesť vám na stôl tie najlepšie vína, pokračujeme vo vinárskej histórii Vajnor.

Z bielych odrôd pestujeme Rulandské biele, Rulandské šedé, Rizling Rýnsky, Rizling vlašský, Fetasca regala, Sauvignon, Tramín červený, Müller Thurgau,  Chardonnay, Muškát Ottonel či Irsai Oliver. Z modrých odrôd sú to Frankovka modrá, Cabernet Sauvignon, Alibernet,  a Syrah.

Milovníkov vína srdečne pozývame do priestorov našej Vinotéky.

bottom of page