top of page

Mlieko Vajnory

Nesmierne nás teší, že naše A2A2 mlieko si našlo svojich priaznivcov, ktorí dbajú na zdravú výživu.

No najviac nás teší, že A2A2 mlieko pomáha ľuďom s rôznymi mliečnymi intoleranciami, ktorí si nemôžu pochutnať na klasickom mlieku a výrobkoch z neho.

A chceme pomáhať naďalej!

 

Preto sme sa rozhodli pre chov výlučne jerseyského plemena kravičiek.

 

Chov holštýnskych kravičiek sme ukončili, ich mlieko je možné zakúpiť u iných chovateľov (napr. v Moste pri Bratislave).

Mrzí nás, že tým sklameme tých, ktorí si ho u nás tak radi kupovali, no veríme, že A2A2 mlieko poteší aj ich.

Áno, je drahšie, ale aj výživnejšie- obsahuje viac tukov, bielkovín, vitamínov a minerálov, takže z hľadiska zdravej výživy dostanete sa svoje peniaze to isté, ak nie lepšie. Pretože mliečny proteín A2A2 sa ľahšie trávi aj zdravým ľuďom a teda odľahčuje organizmus.

Jerseyské mlieko A2A2 v porovnaní s klasickým mliekom obsahuje väčší podiel sušiny, o 20 % viac proteínových častíc, ale aj o 15 % viac vápnika.

Má jeden z najvyšších obsahov tuku (okolo 6-7 %) a bielkovín (okolo 4 %) zo všetkých plemien dobytka.

Uvádza sa tiež, že Beta kazeín typu A2A2 znižuje riziko vzniku diabetes 2. typu a ochorení srdca, jednoducho  pôsobí priaznivo na ľudské zdravie.

Prečo sa medzinárodne používa označenie A2A2?
Pretože  stráviteľnosť mlieka súvisí s mliečnym proteínom Beta kazeín, ktorý môže byť A1 alebo A2. Bežné kravičky majú genetickú podmienený Beta kazeín A1A1.
Niektoré plemená však majú predpoklad na genetiku s A2A2 Beta kazeínom.
Nie je úplne samozrejmé, že každá jerseyská kravička má A2A2 Beta kazeín, môže sa vyskytnúť aj kombinácia A1A2. Preto sa kravičky testujú.

Genetika všetkých našich jerseyských kravičiek je otestovaná  nezávislým medzinárodným testovacím strediskom, a majú zodpovedajúcu dokumentáciu, potvrdzujúcu, že ich mlieko obsahuje mliečny proteín Beta kazeín A2A2.

Aktuálne sa dopyt po A2A2 mlieku zväčšuje, preto budeme naše stádo rozširovať. Zatiaľ však doporučujeme A2A2 mlieko  objednať na tel.čísle  0908 929 100 a navštíviť našu predajňu na Hospodárskej 9, otvorenej od 8:00 do 18:00 hod (obedňajšia prestávka od 12:00 do 12:30 hod).
 

Ponuka mliečnych výrobkov bude tiež obmedzená, preto doporučujeme  v prípade záujmu o ne objednať telefonicky aj tie.:-)

VAJNORY07.JPG
bottom of page